Sustiprintos sunkiasvorių transporto priemonių patikros Europoje

Sustiprintos sunkiasvorių transporto priemonių patikros Europoje

Kitą savaitę Europoje prasidės intensyvios sunkiasvorių transporto priemonių ir autobusų patikros. „Roadpol“ – Europos kelių policijos sąjunga – nuo gegužės 8d. iki 14d. vykdys akciją, kurios metu bus intensyviai tikrinama vilkikų ir autobusų techninė būklė, vairuotojų tachografų kortelės, transporto priemonių svoris bei matmenys.

Svarbu tai, jog Vokietijoje intensyvios patikros tęsis visą gegužės mėnesį. Bavarijos regione sunkiasvorės transporto priemonės bus tikrinamos nuotoliniu būdu. Tokiu būdu siekiama užtikrinti kelių saugumą. Bavarijos kelių policija šį mėnesį taip pat bendradarbiaus su Federaline prekių transportavimo policija bei muitinių pareigūnais, kad užtikrintų patikrų efektyvumą.

Panašių priemonių imamasi ir Prancūzijoje. Kelių pareigūnai, tikrinantys sunkiasvores transporto priemones, pradėjo naudotis elektroniniais prietaisais, leidžiančiais nuotoliniu būdu nuskaityti tachografų duomenis. Šios priemonės technologija ypatinga tuo, jog tachografo duomenis ji nuskaityti gali net ir važiuojančioje transporto priemonėje. Tokiu būdu pareigūnai gali matyti, ar vairuotojo tachografo kortelė yra aktyvi ir ar jis laikosi poilsio ir vairavimo valandų reikalavimų. Tai leidžia efektyviau tikrinti vilkikus ir padidinti galimybę sugauti tuos, kurie nesilaiko nustatytų taisyklių. Pradėjusi naudoti šią technologiją Prancūzija tapo septintąja šalimi Europoje, nuotoliniu būdu atliekančia vilkikų patikras.

Sustiprintos sunkiasvorių transporto priemonių patikros Europoje

Raktažodžiai: tachografai, kelių patikra, vilkikų patikra, darbas tolimųjų reisų vairuotojams, darbas vairuotojams