7 patarimai, padėsiantys saugiai važiuoti žiemos periodu

7 patarimai, padėsiantys saugiai važiuoti žiemos periodu.

Iškritus pirmajam sniegui vairavimas tampa vis sudėtingesnis. Sniegas, šlapdriba bei plikledis didina kelių eismo įvykių riziką, tad šiuo metu itin svarbu nepamiršti laikytis kelių eismo taisyklių bei užtikrinti, jog jūsų transporto priemonė yra paruošta šaltajam periodui. Šiame straipsnyje pateikiame septynis patarimus, kurie padės išvengti avarijų bei užtikrins, jog jūsų kelionė yra saugi.

  • Laikykitės saugaus atstumo tarp savęs bei priekyje važiuojančių transporto priemonių.

    Saugaus atstumo laikymasis yra itin svarbus šaltuoju periodu. Drėgnais lapais padengtas bei šlapias kelias reiškia, jog saugus atstumas tarp transporto priemonių turėtų būti dvigubai didesnis nei šiltuoju periodu. Tačiau kai kelias yra padengtas ledu, saugus atstumas turėtų būti net 10 kartų didesnis nei įprastai. Tad didesnio atstumo laikymasis žiemos metu padės išvengti eismo įvykių.
     
  • Mažinkite greitį.

    Šaltuoju periodu svarbu nepamiršti, jog net jeigu laikotės įprastų leistino greičio reguliacijų, kartais važiuoti mažesniu greičiu yra daug saugiau. Kaip minėta anksčiau, sunkios eismo sąlygos kaip plikledis ar sniegas apsunkina vairavimą bei didiną stabdymo laiką. Važiuodami lėčiau užtikrinsite, jog laikotės saugaus atstumo su už jūsų bei prieš jus važiuojančiomis transporto priemonėmis bei įsitikinsite, jog pavojingos situacijos metu sugebėsite laiku sustabdyti vilkiką.
     
  • Esant galimybei, užtikrinkite, jog vilkiko degalų bakas visuomet yra pilnas.

    Pilnas degalų bakas suteikia papildomo svorio jūsų vilkikui. Tokiu būdu transporto priemonės padangos yra stipriau spaudžiamos prie žemės - tai užtikrina geresnį sukibimą su sniegu bei didesnį saugumą stabdant. Tad jei yra galimybė, stenkitės užtikrinti, jog jūsų degalų bakas – pilnas.
     
  • Užtikrinkite, jog jūsų transporto priemonė yra gerai matoma. 

    Vairuojant žiemos periodu itin svarbu įsitikinti, jog jūsų vilkikas yra gerai matomas. Prieš kiekvieną kelionę patikrinkite, ar veikia transporto priemonės galiniai bei priekiniai žibintai. Svarbu nepamiršti, jog ypač LED tipo lempos dažnai kaupia daugiau sniego ir ledo, tad jei jūsų vilkike yra įrengtos LED lempos, važiuodami nepamirškite daryti pertraukų ir išlipus iš automobilio nuvalyti savo šviestuvų.
    Taip pat svarbu įsitikinti, jog vairuodami gerai matote kelią ir patys. Stipriai sningant nepamirškite nuvalyti veidrodėlių bei langų, o taip pat automobilyje laikykite skudurėlį ar kitokią priemonę, leidžiančią iš vidaus nuvalyti vilkiko priekinius langus, jei šie aprasotų.
     
  • Rinkitės kelius, kuriuose eismas yra mažesnis.

    Daugumoje greitkelių bei intensyvaus eismo kelių transporto priemonės juda suspaustai. Vairuojant vilkiką, ypač jei tai yra sunkiasvorė transporto priemonė arba jeigu vežate didelį krovinį, stenkitės atsilikti nuo kitų automobilių. Jei įmanoma, rinkitės kelius, kuriuose eismas nėra labai intensyvus. Jei to padaryti neįmanoma, intensyvaus eismo keliuose (pvz.: greitkeliuose) važiuokite lėčiau bei laikykitės didesnio atstumo nuo kitų automobilių net jei stovite spūstyse - tai padeda užtikrinti kelionės saugumą.
     
  • Keista, bet veiksminga - įsigykite kačių kraiko.

    Nors tai skamba keistai, kačių kraikas yra itin veiksminga medžiaga, padedanti saugiai parkuoti vilkiką žiemos metu. Sustabdžius transporto priemonę šaltuoju periodu įšilę vilkiko padangos neretai ištirpdo po ratais esantį sniegą ir paverčia jį į ledą. Būtent dėl to išvažiuoti iš stovėjimo vietos kartais yra itin sunku. Kad išspręstumėte šią problemą, aplink vilkiko ratus pabarstykite kačių kraiko. Kraikas padeda sugerti papildomą drėgmę bei gerina ratų sukibimą su žeme. Tai padeda greičiau ir saugiau išvažiuoti iš stovėjimo vietos, kai padangos “prilimpa” prie snieguoto ir apledijusio paviršiaus.
     
  • Būkite itin atsargūs, kai važiuojate tiltais ar greitkelių pervažomis.

    Žiemos periodu svarbu nepamiršti, jog aukštesnės kelių struktūros yra itin nesaugios. Tiltai bei aukštos greitkelių pervažos užšąla daug greičiau nei greitkeliai ar paprasti keliai. Tad važiuojant tokiais keliais svarbu sumažinti greitį ir būti atidesniems, kad nesukeltumėte avaringų situacijų.
    Tai taip pat labai svarbu tiems, kurių maršrutai dažnai kerta kalnuotas vietoves. Kalnuose esančiuose keliuose vairuoti reikia itin atidžiai, kadangi būtent čia jus gali netikėtai užklupti itin vėjuotos zonos ar labai slidūs ruožai. Tokiuose keliuose stenkitės važiuoti lėtai, nedaryti staigių manevrų bei būkite itin budrūs.

saugus važiavima žiemą