8 patarimai saugiam vairavimui liūčių ir audrų metu

8 patarimai saugiam vairavimui liūčių ir audrų metu

Per pastarąsias savaites, Europą užklupo audros ir stiprios liūtys. Jų metu tokiose šalyse kaip Šveicarija ir Italija buvo nuniokoti ir užsemti svarbūs keliai. Prastų orų metu kiekvienam vairuotojui svarbu žinoti, kaip apsaugoti save bei aplinkinius. Todėl šiame straipsnyje pateikiame kelis patarimus, kurie padės vairuoti saugiai liūčių ir audrų metu.

Prieš kelionę įsitikinkite, jog vilkikas yra tinkamai paruoštas

Prieš pradedami kelionę, patikrinkite savo transporto priemonę – įsitikinkite, jog padangų slėgis yra tinkamas, vilkiko žibintai yra nuvalyti ir gerai matomi, langų valytuvai veikia tinkamai.

Naudokitės orų programėlėmis ir GPS 

Lietingo sezono metu svarbu, jog kelionei ruoštumėtės iš anksto. Pasidomėkite orų prognozėmis, kad liūtys neužpultų netikėtai. Vilkikų vairuotojams rekomenduojama naudoti tokias programėles kaip „The Weather Channel“, „Windy.com“ arba „Windy.app“, kadangi jos itin tiksliai prognozuoja orą. GPS programėlės, tokios kaip „Waze“, taip pat leis iš anksto žinoti, kuriais keliais važiuoti patogiausia ir saugiausia.

Pasirūpinkite svarbiomis priemonėmis

Įsitikinkite, jog savo vilkike turite priemonių, kurios gali padėti liūčių metu. Su savimi vežkitės neperšlampamų rūbų ir batų, turėkite žibintą bei papildomų baterijų, nepamirškite pirmosios pagalbos vaistinėlės.

Važiavimo greitį keiskite lėtai

Liūčių ir audrų metu svarbu, jog vairuotojai transporto priemonės greičio nekeistų staigiai. Stenkitės važiuoti lėčiau nei įprastai. Didindami arba mažindami greitį tai darykite lėtai ir palaipsniui. Pernelyg staigiai stabdant ar greitinant esant slidžiam kelio dangos paviršiui, vilkikas gali greitai netekti kontrolės.

Laikykitės saugaus atstumo

Vairuojant liūčių metu svarbu, jog tarp jūsų vilkiko bei kitų automobilių atstumas būtų didesnis nei įprastai. Stabdant ant šlapios ir slidžios dangos, stabdymo kelias tampa ilgesnis. Važiuodami toliau nuo kitų transporto priemonių išvengsite susidūrimų.

Itin atsargiai vairuokite ant tiltų

Važiuodami tiltais, ypač autostradose bei greitkeliuose, galite susidurti su stipriu šoniniu vėju. Važiuokite lėtai ir laikykitės didesnio atstumo nuo kitų transporto priemonių bei venkite staigių manevrų. 

Nedarykite staigių manevrų

Prastų orų metu itin svarbu, jog vairuodami nedarytumėte staigių manevrų, kadangi transporto priemonė gali greitai prarasti stabilumą. Posūkiuose važiuokite lėtai ir ramiai. Venkite vietų su „stovinčiu“ vandeniu, kadangi jis gali slėpti gilias duobes bei kelio nelygumus, galinčius sukelti avariją.

Jei galite, rinkitės didesnius pagrindinius kelius

Važiuodami platesniais ir didesniais keliais dažnai išvengsite užlietų ir šiukšlėmis padengtų vietų. Pašaliniuose ir mažesniuose keliuose tikėtina, jog jų danga bus padengta šakomis ar lapais, kurie yra slidūs. Rinkdamiesi pagrindinius kelius važiuosite saugesne ir švaresne danga.


8 patarimai saugiam vairavimui liūčių ir audrų metu

Raktažodžiai: darbas vairuotojams, darbas tolimųjų reisų vairuotojams, saugus vairavimas, patarimai vairuotojams