Belgijoje pradedamas nuotolinis tachografų tikrinimas

Belgijoje pradedamas nuotolinis tachografų tikrinimas

Belgijoje šį mėnesį pradėtas nuotolinis tachografų tikrinimas. Toks tachografų tikrinimo būdas jau yra įvestas penkiose Europos valstybėse – Danijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Olandijoje bei Didžiojoje Britanijoje. Per pirmąją sistemos išbandymo dieną Belgijoje patikrinti 128 vilkikai ir autobusai, o iš jų užfiksuoti 25 pažeidimai. 

Iš šių 25 pažeidimų 20 buvo susiję su leistinų vairavimo valandų skaičiaus nusižengimais, o kiti 5 buvo susiję su Mobilumo paketo taisyklių pažeidimais (pvz.: užsieniečių vairuotojų grįžimu namo). Išbandyta tachografų tikrinimo sistema veikė itin efektyviai ir leido užfiksuoti daug nusižengimų E40 kelyje. 

Kaip minėta anksčiau, toks tachografų tikrinimo būdas nėra naujiena – ši sistema yra įsigaliojusi ir kitose Europos valstybėse. Olandija ir Lenkija šią sistemą testuoja jau nuo 2021m.  Naujausių tachografų modelių technologija leidžia greitai perduoti reikiamą informaciją skaitytuvams. Tokiu būdu policija gali patikrinti net ir važiuojančias transporto priemones jų nestabdydama. Naudodamiesi kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu, policijos pareigūnai į įrenginį gauna visą reikiamą tachografo informaciją bei pranešimą, jei vilkiko ar autobuso vairuotojas netinkamai naudojasi prietaisu. Gavus tokį pranešimą, policija gali sustabdyti transporto priemonę ir išrašyti baudą. 

Belgijoje pradedamas nuotolinis tachografų tikrinimas

Keywords: darbas vairuotojams, darbas tolimųjų reisų vairuotojams, tachografai, kelių taisyklės, Mobilumo paketas