Danija ir vėl stiprina kontroles pasienyje su Vokietija

Danija ir vėl stiprina kontroles pasienyje su Vokietija

Siekdama išvengti padidėjusios terorizmo grėsmės, Danijos Vyriausybė ir vėl stiprina kontrolę pasienyje su Vokietija. Šis sugriežtintos kontrolės periodas turėtų trukti 6 mėn. 

Š.m. balandžio mėn. Danijos Vyriausybė paskelbė, jog ketina griežčiau atlikti pasienio patikras prie sienos su Vokietija. Šiuo metu dauguma Vakarų Europos šalių patiria didelį migrantų ir prieglobsčio ieškančių žmonių antplūdį. Būtent dėl to Danijos Vyriausybė pranesšė, jog ketina pratęsti sustiprintos pasienio kontrolės veiklą dar pusės metų periodui. Griežtesnė kontrolė taip pat įvesta ir Danijos prieplaukose dėl keltų, atplaukiančių iš Vokietijos.

Svarbu paminėti, jog panašios pasienio kontrolės priemonės taip pat yra įvestos kai kuriose kitose Europos šalyse. Vokietija, Lenkija ir Austrija neseniai sustiprino patikras prie sienos su Slovakija – Slovakija tokių pačių priemonių ėmėsi pasienyje su Vengrija. Lenkija ir Čekija sugriežtintos kontrolės periodą planuoja pratęsti iki laprkičio 2d., Austrija – lapkričio 11d., o Slovakija – iki lapkričio 3d. Vokietija taip pat sustiprino pasienio kontrolę su Austrija – ši sustiprinta kontrolė turėjo tęstis iki lapkričio mėn., tačiau dabar šį periodą planuojama pratęsti iki 2024m. gegužės 11d. 

Danija ir vėl stiprina kontroles pasienyje su Vokietija

Raktažodžiai: darbas vairuotojams, darbas tolimųjų reisų vairuotojams, kelių draudimai, pasienio kontrolė