Danijoje COVID-19 sertifikatai nuo šiol privalomi ir vilkikų vairuotojams

Danijoje COVID-19 sertifikatai nuo šiol privalomi ir vilkikų vairuotojams

Danijos vyriausybė patvirtino įstatymą, leidžiantį visiems darbdaviams patikrinti savo darbuotojų COVID sertifikatus. Pagal naująsias reguliacijas, visose darbo vietose darbuotojai gali būti paprašyti pateikti dokumentus, įrodančius, kad jie yra paskiepyti oficialiai patvirtinta koronaviruso vakcina arba jog atliko COVID-19 testą, kurio rezultatas – neigiamas. Kiekvienas darbdavys privalo iš anksto raštu perspėti visus darbuotojus apie sertifikatų patvirtinimą.

Šis įstatymas taip pat galios ir visiems vilkikų vairuotojams – krovinių pakrovimo ir iškrovimo vietose jie gali būti paprašyti parodyti COVID sertifikatą. Jei vairuotojas nėra paskiepytas oficialiai patvirtinta vakcina, reikės parodyti neigiamą koronaviruso rezultatą – tam tinka ne anksčiau nei prieš 48val. atliktas antigenų testas arba ne anksčiau nei prieš 72val. atliktas PGR testas. 

Danijos vyriausybei keičiant įstatymus svarbu nepamiršti, jog panašūs pokyčiai vykdomi ir kitose Europos šalyse. Vokietija jau prieš dvi savaites įvedė įstatymą, pagal kurį krovinių pakrovimo ir iškrovimo vietose bus tikrinami vilkikų vairuotojų COVID sertifikatai. Toks pat įstatymas dar seniau įsigaliojo Italijoje – abejose šalyse įstatymo nesilaikymas yra baudžiamas itin didelėmis baudomis. Tokios šalys kaip Norvegija, Prancūzija, Ispanija, Italija bei daugelis kitų taip pat tikrina visų į teritoriją atvykstančių asmenų skiepijimo arba neigiamų koronaviruso testų rezultatus. Tad prieš kiekvieną kelionę itin svarbu įsitikinti, jog turite sertifikatą, įrodantį, jog esate paskiepyti arba turite neigiamą COVID testo rezultatą. 

covid-19