„eMega Liner“ – naujoji elektra varoma priekaba

„eMega Liner“ – naujoji elektra varoma priekaba

Dvi vilkikų kompanijos – Krone ir Trailer Dynamics GmbH – bendradarbiauja kurdamos aplinkai nekenksmingą ir elektra varomą vilkiko priekabą. Ši „eMega Liner“ priekaba stipriai prisideda prie CO2 kiekio aplinkoje bei dyzelio suvartojimo mažinimo.

Krone – tai pasaulyje gerai žinoma kompanija, kuri dar 2019m. laimėjo tarptautinį apdovanojimą už inovatyvumą bei pastangas saugoti aplinką („Green Truck Trailer Innovation Award“). Dabartinė kompanijos partnerė – Trailer Dynamics GmbH įmonė – tai vokiečių firma, skirianti ypatingą dėmesį aplinkos saugojimui. Atsižvelgiant į tai, jog vien tik Vokietijoje ketvirtadalį transporto išskiriamų teršalų sudaro krovininis transportas, abi kompanijos siekia stipriai sumažinti aplinkos taršą gamindamos elektra varomas vilkikų priekabas.

Nors ši priekaba dar vis yra kuriama bei nuolat tobulinama, pirmą kartą viešumai ji buvo pristatyta rugsėjo mėnesį, Krone parodos metu. Išbandyta „eMega Liner“ priekaba jau dabar suvartoja ženkliai mažesnį dyzelio kiekį, o jos išmetamų CO2 dujų kiekis – 20% mažesnis už kitų vilkikų.

Itin ypatinga ir svarbi yra šios priekabos konstrukcija. Priekabos viduje įrengtas elektros generatorius leidžia vilkikui nuvažiuoti 500km nesustojus be papildomo baterijos įkrovimo. Taip pat priekaboje naudojama itin išmani programinė įranga, leidžianti tolygiai paskirstyti elektros energijos kiekį visos kelionės metu, tokiu būdu greitai neiškraunant baterijos. Net jeigu įkrautos baterijos suplanuotam keliui neužtektų, priekaboje yra įrengtas trumpalaikis įkroviklis, leidžiantis užbaigti kelionę taip, kaip suplanuota.

Europos Sąjungai vis dažniau įvedant griežtesnes aplinkos saugojimo reguliacijas bei nuolat stengiantis sumažinti taršos lygį, šių kompanijų darbas tampa vis svarbesnis. „eMega Liner“ – tai ne tik patogi, bet ir aplinką saugojanti priekaba.

 

priekaba