Europoje įvedamos naujos taisyklės, siekiant gerinti poilsio aikštelių sąlygas

Europoje įvedamos naujos taisyklės, siekiant gerinti poilsio aikštelių sąlygas

Europos Komisija neseniai įvedė naujas reguliacijas, siekiančias užtikrinti, jog vilkikų stovėjimo ir poilsio aikštelės yra saugios visoje Sąjungos teritorijoje. Tam padaryti buvo patvirtinti nauji ir griežtesni standartai, leidžiantys pagerinti vairuotojų poilsio sąlygas ir apsaugoti juos nuo pavojų ir nusikaltimų, kurie gali įvykti poilsio vietose.

Pagal naujuosius standartus aikštelių saugumas vertinamas atsižvelgiant į tai, ar pati aikštelė ir jos teritorijos perimetras bei įvažiavimo ir išvažiavimo vietos yra saugios. Taip pat vertinama tai, ar aikštelėje dirba specialūs darbuotojai (pvz.: apsauga). Pagal šiuos duomenis nustatomas kiekvienos aikštelės saugumo lygis – šių lygių iš viso yra keturi: bronzinis, sidabrinis, auksinis ir platininis. Bronzinis tipas taikomas aikštelėms, kuriose yra įrengtos vaizdo kameros, o platininis taikomas toms, kuriose nuolat dirba apsaugos darbuotojai, visą parą vykdomas aikštelės stebėjimas, yra įrengtos specialiosios apsaugos technologijos, pvz.: monitoriai, nuskenuojantys vilkikų numerius. Skirtingi saugumo lygiai leidžia vežėjams išsirinkti tinkamą poilsio aikštelę atsižvelgiant į tai, kokios svarbos kroviniai yra vežami.

Nepaisant skirtingų saugumo lygių griežtinami standartai, siekiantys užtikrinti vairuotojų poilsį bei patogumą. Nuo šiol visose aikštelėse privalo būti įrengti tualetai, dušai bei parduotuvės ar kavinės, kuriose būtų galima nusipirkti maisto bei gėrimų. Taip pat vairuotojai privalo turėti prieigą prie interneto tinklų.

aikštelių standartai