Flandrijos regione keičiamas maksimalaus vilkikų svorio limitas

Flandrijos regione keičiamas maksimalaus vilkikų svorio limitas

Belgijoje esančiame Flandrijos regione didinamas maksimalaus vilkikų svorio limitas. Nuo 2022 m. pradžios maksimalus leidžiamas svoris bus nebe 44t, o 50t. Tačiau Flanrdijos regiono vyriausybė, siekdama skatinti aplinkos saugojimą bei sumažinti taršos kiekius, visus vilkikus skirsto į dvejas kategorijas. Transporto priemonės su tradiciniais varikliais privalės sverti ne daugiau nei 48t, o aplinkai draugiški ir jos neteršiantys elektra varomi vilkikai galės sverti iki 50t.

Vis dėlto tam, kad galėtumėte laikytis naujųjų svorio limitų, privaloma atitikti kelis reikalavimus:

  • Minimalus atstumas tarp vilkiko ratų centrų privalo būti ne mažesnis nei 1,30m.
  • Vilkikams draudžiama naudotis priekabomis, kurių ašis(-ys) sutampa su priekabos sunkio centru.
  • Visos priekabų ar puspriekabių ašys privalo turėti įrengtą pneumatinę pakabą.
  • Transporto priemonėje privalo būti įrengta amortizavimo kontrolės sistema („Adaptive Cruise Control“ – ACC) tam, kad būtų užtikrintas tinkamas saugus atstumas su priekyje važiuojančiais automobiliais.
  • Svoris turi būti apylygiai paskirstytas visoje transporto priemonėje. Būtent todėl tarp priekinio ir galinio tiltų turi būti sudarytas toks atstumas, kad svorį pavyktų paskirstyti kaip įmanoma tolygiau. Tad vilkikai su trumpomis ir labai sunkiomis priekabomis naujų svorio reikalavimų neatitiks. 
  • Aplinkai draugiškos transporto priemonės negalės būti senesnės nei 8 metų.
  • Įprastos, aplinką teršiančios transporto priemonės negalės būti senesnės nei 4 metų.

Per pastaruosius metus tokios šalys kaip Olandija arba Belgijoje esantis Valonijos regionas jau padidino maksimalų leidžiamą vilkikų svorį, tad po naujųjų pakeitimų Flandrijos regionas dabar taip pat prisijungia prie jų. Flandrijos vyriausybė taip pat kuria naują projektą, pagal kurį maksimalus vilkikų ilgis keisis iki 25,25m. Jei šis projektas bus patvirtintas ir įsigalios nauji leidimai, maksimalus leidžiamas vilkikų svoris bus padidintas iki 60t.

svorio apribojimai