Italijoje keičiasi ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo reikalavimai

Italijoje keičiasi ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo reikalavimai

Europos Sąjungoje nuolat besikeičiant COVID-19 pandemijos situacijai, Italija pradeda keisti savo įstatymus bei reikalavimus šalies teritorijoje dirbantiems asmenims. Nuo 2021m. spalio 15d. Italijoje turėjo įsigalioti naujas įstatymas pagal kurį visiems šalies darbuotojams, įskaitant užsienio piliečius, darbovietėse yra privaloma pateikti Europos Sąjungos Skaitmeninį COVID pažymėjimą. Tačiau šiam įstatymui dar nespėjus įsigalioti taisyklės keičiasi – nuo šiol kai kuriems asmenims, vairuojantiems krovinines transporto priemones, bus taikomos išimtys ir šis pažymėjimas nebus privalomas.

Pagal naująjį įstatymo pakeitimą, vilkikų vairuotojams, kurie darbo metu nėra atsakingi už krovinių iškrovimą ar pakrovimą, COVID pažymėjimas, dar žinomas kaip žaliasis pasas („Green Pass“), nebus privalomas. Tam, kad vairuotojai galėtų laikytis naujųjų reguliacijų, privaloma užtikrinti, jog darbo metu krovinius iškraudinės/pakraudinės tik kiti darbuotojai. Viso proceso metu vairuotojams draudžiama išlipti iš transporto priemonės. Tiems, kurie šio įstatymo nesilaikys, t.y. neturėdami COVID pažymėjimo, kuris patvirtintų tai, jog žmogus yra pasiskiepijęs arba turi neigiamą COVID testą, iškraudinės ar pakraudinės krovinius, arba paliks transporto priemonę neturėdami COVID pažymėjimo, bus taikomos didelės baudos. Už tokius nusižengimus vairuotojai gali sulaukti 1500€ vertės arba net didesnių baudų. Lygiai taip pat taisyklių nesilaikymas gali būti baudžiamas laikinu draudimu dirbti be jokio apmokestinimo.

Vykstantiems į Italiją taip pat svarbu atsižvelgti į kitas reguliacijas. Nors žaliasis pasas vairuotojams gali būti neprivalomas darbo metu, jį neretai privaloma turėti kitose vietose. Įėjimas į uždaras patalpas, pvz.: kavines, parduotuves, muziejus ir kt., leidžiamas tik tuomet, jei asmuo turi skaitmeninį COVID pažymėjimą ir gali jį parodyti atsakingiems asmenims. Tokios taisyklės taip pat galioja tiems, kurie nori naudotis viešuoju transportu. Tad nors taisyklės keičiasi, vykstantiems į Italiją siūloma pasidomėti papildomais reikalavimais bei taisyklėmis, taikomomis konkrečiose šalies teritorijose. Daugiau informacijos apie bendrąsias taisykles taip pat galite rasti čia: shorturl.at/hpCZ9  

pazymejimas