Jungtinėje Karalystėje įvedami nauji įstatymų pakeitimai

Jungtinėje Karalystėje įvedami nauji įstatymų pakeitimai

Europoje vis keičiantis kelių eismo taisyklėms, pokyčius patiria ir Didžioji Britanija. Šalies vyriausybė neseniai paskelbė, jog nuo šiol JK teritorijoje įsigalios kai kurie ES Mobilumo paketo pakeitimai bei bus nutrauktas prasitęsęs įstatymas, liečiantis maksimalią vairuotojų darbo laiko trukmę. Šiame straipsnyje aprašome šiuos du pagrindinius pakeitimus. 

ES Mobilumo paketo taisyklės

Didžiosios Britanijos vyriausybė neseniai paskelbė, jog šalies teritorijoje taip pat įsigalios kai kurios ES Mobilumo paketo taisyklės. Nuo šiol vairuotojams bus privaloma užregistruoti informaciją apie įvažiavimą / išvažiavimą iš Anglijos teritorijos tachografuose. Norint tai padaryti, privaloma žinoti šalies, į kurią įvažiuojate, kodą. Jungtinės Karalystės kodas – (15)H. Kitų šalių kodus taip pat galite rasti čia: https://dtc.jrc.ec.europa.eu/dtc_nation_codes.php.html.

Artimu metu Didžiojoje Britanijoje turėtų įsigalioti ir kitos taisyklės, kaip prievolė mokėti minimalų atlyginimą, atitinkantį šalį, kurioje yra vairuotojas, vis dėlto apie tai oficialios informacijos dar nėra. Jungtinės Karalystės vairuotojams taip pat bus privaloma laikytis ES Mobilumo paketo taisyklių esant Sąjungos teritorijoje (pvz.: minimalios poilsio trukmės ir maksimalios darbo trukmės).

Maksimalių leidžiamų darbo valandų mažinimas

Praeitų metų liepos mėn. Jungtinės Karalystės vyriausybė įvedė įstatymą, pagal kurį vairuotojai galėjo dirbti viena valanda ilgiau nei leidžiama du kartus savaitėje. Šis įstatymas taip pat leido sutrumpinti privalomą savaitinio poilsio laiką. Pakeitimas turėjo būti trumpalaikis ir tęstis tik iki rugpjūčio 8d. Vis dėlto įstatymas buvo pratęstas dar kelis kartus iki š.m. žiemos periodo. Nuo šiol šis įstatymas yra nutrauktas – vairuotojai negali dirbti daugiau, nei oficialiai leistina, o jų privalomas savaitinio poilsio laikas negali būti mažesnis, nei nurodyta įstatymuose.

JK istatymu pakeitimai