Kaip susikurti sporto salę vilkike?

Kaip susikurti sporto salę vilkike?

Darbas vilkikų vairuotojams nėra lengvas - ilgos valandos praleistos vairuojant dažnai nesuteikia galimybės užsiimti aktyvia veikla, kuri yra būtina praleidžiant ilgas valandas sėdimoje pozicijoje. Net ir trumpa makšta padeda ne tik stiprinti sveikatą, bet taip pat mažina streso lygį bei padeda išlaikyti gerą nuotaiką. Todėl šiame straipsnyje pateikiame kelis būdus, kurie leis savo vilkiką paversti asmenine sporto sale.

Pratimai, kuriuos galite atlikti su vilkiko pagalba

Atsilenkimai naudojantis galiniu bamperiu

Atsigulkite ant žemės, kojas užkelkite ant vilkiko galinio bamperio. Rankas laikykite už galvos ir kelkite viršutinę kūno dalį kojų link. Tuomet lenkite kūną atgal link žemės ir kartokite pratimą kelis kartus. Atlikdami pratimą turėtumėte jausti tempiną pilvo srityje.

Kojų lenkimas

Ištiestas rankas atremkite į vilkiko dureles. Tvirtai laikydami rankas, kojas pastatykite toliau už nugaros, kad kūną laikytumėte 45 laipsnių kampu. Laikydami tiesią nugarą, sulenkite kojas per kelius ir kelkite jas link savęs, tuomet vėl nuleiskite ir veiksmą pakartokite su kita koja. Taip pratimą atlikite keltą kartų.

Pratimas presui lenkiant kojas

Atsisėskite ant vilkiko galinės dalies. Rankomis laikydamiesi už krašto, lengvai palenkite nugarą atgal. Kojas ištieskite žemyn ir jas lenkdami per kelius kelkite link savęs. Tuomet sulenktas kojas leiskite atgal žemyn ir tuo pačiu metu ištieskite. Atlikdami pratimą turėtumėte jausti tempimą pilvo srityje. Pratimą pakartokite kelis kartus.

Lipimo pratimas kojoms

Atsistokite prieš vilkiko dureles. Pakelkite vieną koją, ją dėkite ant pirmo vilkiko laiptelio, ant jo tiesiai atsistokite ir nulipkite atgal. Taip pratimą kartokite kelis kartus, keisdami koją, kuria pradedate pratimą.

Pratimas tricepsams, naudojantis laipteliais

Atsisėskite ant žemiausio vilkiko įlaipinimo laiptelio. Kojas ištieskite prieš save, laikydamiesi už laiptelio krašto leiskite viršutinę kūno dalį žemyn, lenkdami rankas per alkūnes ir lengvai sulenkdami kelius leiskitės žemyn ir vėl kelkite kūną į viršų. Pratimą kartokite kelis kartus.

Pratimai rankų raumenims, naudojant vandens bakelius

Tam, kad lavintumėte rankų raumenis, neprivalote turėti tikrų sporto svarmenų - sportuoti galite ir naudodami vandens bakelius ar butelius. Juos pripildžius vandens galite atlikti įvairius pratimus rankų raumenims:

  • Rankoje laikydami bakelį kelkite jį iki peties, tuomet pilnai ištieskite ranką ir tą patį veiksmą atlikite su kita ranka - taip treniruosite bicepsus.
  • Laikydami bakelį, lenkite ranką per alkūnę iki peties ir tuomet ją tiesdami iškelkite į viršų. Lenkite ranką atgal link peties ir pilnai nuleiskite, pratimą kartokite su kita ranka.
  • Kiekvienoje rankoje laikykite po butelį vandens, abi rankas laikykite tiesias ir nuleistas prie šonų. Kojas laikykite pečių plotyje, išlaikydami tiesias rankas kelkite jas į viršų iki pečių lygio, rankas užlaikykite ir lėtai nuleiskite žemyn.
  • Atsistokite tiesiai ir kojas laikykite pečių plotyje. Abejomis rankomis laikykite bakelį, jį iškelkite virš galvos. Lenkite rankas per alkūnes, lėtai nuleiskite svarmenį už galvos, nugaros link. Tuomet vėl pakelkite bakelį ir kartokite pratimą.

Sporto priemonės, kurias verta įsigyti

Pasipriešinimo gumos

Pasipriešinimo gumos leidžia atlikti daugybę įvairių pratimų, padedančių stiprinti rankų, kojų, sėdmenų raumenis. Šios gumos neužima daug vietos, o jas naudoti paprasta. Taip pat visada galite įsigyti mažo skersmens gumas, kurios leidžia atlikti begalę pratimų ir padeda sutaupyti vietos. Kadangi šios gumos būna skirtingos, galite įsigyti ilgas gumas su rankenomis ir jas pritaisyti prie vilkiko sėdynės. Tokiu būdu galėsite atlikti daug pratimų, skirtų rankų raumenų stiprinimui.

Nešiojamas skersinis

Pratimai, atliekami naudojantis skersiniu, leidžia stiprinti nugaros, rankų ir preso raumenis. Nešiojami skersiniai neužima daug vietos - juos lengva įtaisyti vilkiko kabinoje, o ypač patogu tai, jog visada galėsite juos perkelti į kitą vietą. 

Svarmenys

Jei siekiate auginti raumenis, verta apsvarstyti svarmenų įsigijimą. Nors stiprinti rankų raumenis galite ir su vilkike esančiais daiktais, pvz.: vandens bakeliais, sporto prekių parduotuvėse perkami svarmenys leis pasirinkti patogiausią ir tinkamiausią svorį.

Pratimai vilkikų vairuotojams

Raktažodžiai: darbas vilkikų vairuotojams, darbas vairuotojams, sportas vilkikų vairuotojams, vairuotojų gyvenimo būdas