Kelių mokesčių pakeitimai Europoje 2021

Kelių mokesčių pakeitimai Europoje 2021

Naujieji metai paprastai atneša naujas, didesnes kelių rinkliavas daugelyje Europos šalių. Čia pateikiama kai kurių pagrindinių pokyčių santrauka.

Austrija:

Austrija padidino kelių mokesčius sunkvežimiams su sunkesniems nei 3,5 tonos su keturiomis ar daugiau ašių.
Pagrindinis Austrijos kelių mokesčio už infrastruktūros sąnaudų apmokestinimą kilometras buvo pritaikytas prie infliacijos lygio ir padidėjo 1,5%. Tai reiškia, kad „Euro 6“ tarifas su keturiomis ar daugiau ašių 2021 m. Dieną yra 41,69 cento (2020 m. Jis buvo 40,98 cento), o naktį - 41,82 cento (2020 m. Jis buvo 41,10 cento).
Vis tiek bus taikoma 1,5% nuolaida sunkvežimiams, atitinkantiems „Euro 6“ išmetamųjų teršalų normą. Svarbu tai, kad grynai vandeniliu varomoms transporto priemonėms vis dar nereikės mokėti.

Belgija:

Nuo 2021 m. Sausio 1 d. Valonijoje taikomi nauji, aukštesni rinkliavos tarifai. Kainos kilimo priežastis yra kainų pritaikymas prie situacijos rinkoje, t. Y. Infliacija ir kylančios išlaidos.
Šių metų liepą Flandrija ir Briuselis pakėlė kainas, nepaisant koronaviruso pandemijos paveiktos pramonės protestų. Pasak Belgijos transporto organizacijos „Febetra“, kainų kėlimas koronaviruso pandemijos metu gali pasirodyti „mirtinas“ pramonei, tačiau Belgijos vyriausybė neatsisakė didinti rinkliavą nei šių metų viduryje, nei kitų metų pradžioje.

Tai yra naujausi rinkliavų tarifai Belgijoje:

 Tarifai

Dėl tarifų pokyčių OBU programinė įranga automatiškai atsisiunčia naujinimą (kai aparatas  taps suaktyvintas). Priklausomai nuo programinės įrangos versijos, prietaiso elgsena gali šiek tiek skirtis. Daugeliu atvejų, norint atnaujinti OBU su naujausiais tarifais, reikia tik kelių sekundžių, kol lemputė taps žalia. Kai kuriems aparatams tai gali užtrukti 3 minutes“, - aiškina„ Satellic “, rinkliavos sistemos operatorius Belgijoje. Kai kurie įrenginiai turės automatiškai pasileisti iš naujo, kad užbaigtų atnaujinimo procesą. Atnaujinimas iš viso neturėtų užtrukti ilgiau nei 5 minutes.

Čekija:

Svarbiausias Čekijos kelių rinkliavų pokytis yra perėjimas nuo popierinių prie skaitmeninių vinječių.
Tuo pačiu metu buvo peržiūrėtos ir išmetamųjų teršalų kategorijos. Klasės pasikeitė taip:

Iš:

EURO 0-II;
EURO III ir IV;
EURO V; EEV,
EURO VI ir daugiau,

Į kategorijas:

EURO 0-IV;
EURO V, EEV;
EURO VI;
Ir išmetimo kategorija virš EURO VI.

Be to, įsigaliojo greitkelio vinjetės galiojimo pakeitimai; metinės vinjetės galioja 365 dienas, o ne kalendorinius metus. Šie pakeitimai jau turėtų būti taikomi naujoje elektroninėje greitkelių rinkliavų sistemoje.
Nuo 2021 m. Mokestis už sunkiasvorius krovininius automobilius, viršijančius 3,5 t, už naudojimąsi Čekijos greitkeliais ir kai kuriais pirmos klasės keliais apskaičiuojamas pagal tris komponentus. Be standartinės rinkliavos, taip pat įskaičiuoti mokesčiai už triukšmą ir taršą.
Naują kelių rinkliavų kainų suvestinę galite rasti čia: https://mytocz.eu/en/etoll/toll-rates-2021

Prancūzija:

Nuo 2021 m. Sausio 1 d. Prancūzija padidino „Mont Blanc“ ir „Frejus“ tunelių rinkliavas 0,63%. Padidinimu atsižvelgiama į infliaciją Italijoje ir Prancūzijoje, taip pat į išlaidas, susijusias su saugumo kontrolės įgyvendinimu. Kainų pokyčiai taikomi visoms transporto priemonėms. Tikslius įkainius galite rasti Monblano tunelio ir Frejaus tunelio puslapiuose.
https://www.atmb.com/fr/nos-offres/tarifs-et-abonnement-tunnel-mont-blanc/tarifs-prix-tunnel-du-mont-blanc-vehicules-legers-2021
https://www.sftrf.fr/InfoliveDocuments/tarifs/tarifs_tunnel_au_1er_janvier_2021.pdf

Vengrija:

Kelių rinkliavos padidėjo ir Vengrijoje. Pagal Vyriausybės dekretą 209/2013 (VI. 18.), įsigaliojusį 2020 m. Lapkričio 26 d., Rinkliavų tarifas keičiasi kiekvienais metais proporcingai rugpjūčio mėnesio vartotojų kainų indekso pokyčiams. Duomenis pateikia Centrinė statistikos tarnyba, kuri užregistravo 3,9% infliaciją 2020 m. Rugpjūčio mėn. Todėl nuo 2021 m. Sausio 1 d. Vengrijos keliams taikomi šie mokesčiai:

Mokesčiai