Lenkijoje griežtinamos baudos už netinkamą tachografų naudojimą

Lenkijoje griežtinamos baudos už netinkamą tachografų naudojimą

Lenkija įvedė naują įstatymą, pagal kurį netinkamas tachografų naudojimas ir duomenų klastojimas bus baudžiamas stipriau. Naujos reguliacijos taip pat reiškia, jog kiti kelio pažeidimai bus baudžiami griežčiau, o kelių policijai bus suteiktas leidimas atimti vilkiko vairavimo teises, jei vairuotojas netinkamai naudojasi tachografu. Šie pakeitimai Lenkijoje įsigalios nuo 2022m. sausio 1d.

Nors pagal naująsias taisykles visi kelių eismo pažeidimai bus baudžiami griežčiau, svarbiausi pakeitimai bus taikomi vilkikų vairuotojams, kurių veikla yra registruojama tachografų pagalba. Jeigu patikros metu išsiaiškinama, jog vairuotojas neteisingai registravo savo veiklą, vilkiko greitį ar nukeliautą atstumą, jam grės vilkiko vairavimo teisių atėmimas. Tokio pobūdžio bausmė taikoma tiems, kurie:

  • Naudojasi kito asmens tachografo kortele,
  • Naudojasi kito asmens informacijos registracijos lapu,
  • Naudojasi daugiau nei viena tachografo kortele,
  • Naudojasi daugiau nei vienu informacijos registracijos lapu,
  • Klastoja tachografo registruojamą informaciją.

Svarbu tai, jog Lenkijoje taip pat keičiasi baudos dėl kitų kelių eismo taisyklių pažeidimų. Maksimalus įmanomas baudos taškų skaičius nuo šiol sieks ne 10, o 15 taškų, kurie galės galioti net iki dviejų metų. Taip pat maksimali piniginė bauda dabar sieks iki 30 000 zlotų (apie 6 500). Tokio tipo baudos bus taikomos už lenkimų draudimų nesilaikymą, vairavimą be teisių ir pan. 

baudos Lenkijoje