Liuksemburge ir Prancūzijoje - didelės baudos už netinkamą naudojimąsi tachografais

Liuksemburge ir Prancūzijoje - didelės baudos už netinkamą naudojimąsi tachografais

Olandijos transporto ir logistikos asociacija perspėja vairuotojus, jog Liuksemburge ir Prancūzijoje vairuotojai pastaruoju metu gauna itin dideles baudas už neteisingos informacijos registravimą tachografuose. Neseniai vilkiką Liuksemburge vairavęs vairuotojas gavo €1,500 baudą už tai, jog netinkamai naudojosi „Availability time“ (liet. pasiekiamumo periodas) parinktimi tachografe.

Liuksemburge ir Prancūzijoje šiuo metu taikomos didelės baudos už netinkamą naudojimąsi tachografų „Availability time“ parinktimi. „Availability time“ neatitinka pertraukos ar poilsio periodo. Ši parinktis naudojama tuo metu, kai vairuotojas neprivalo būti viliko kabinoje, tačiau privalo galėti atsiliepti į darbo skambučius, atlikti kitus reikiamus darbus, arba tęsti maršrutą, kai jam tai yra nurodoma. Vairuotojas galėtų naudotis „Availability time“ parinktimi kai, pavydžiui, palydi transporto priemonę, kuri yra pervežama keltu, arba kai nevairuoja vilkiko dėl kelių draudimų. Itin svarbu tai, jog naudotis „Availability time“ parinktimi galima tik tada, jeigu vairuotojas apie būsimą laukimo laiką žinojo dar prieš pradedant vykdyti maršrutą arba jei darbo metu vairuotojas sėdi keleivio vietoje ir nevairuoja. 
 

POA ženklas

Ši parinktis, dar vadinama „Period of Availability“, tachografe žymima kvadrato ženklu su įstriža tiesia linija kvadrato viduje. Jei naudojatės šia parinktimi, nepamirškite, jog po 45min ji automatiškai persijungia į vairavimo laiką. Priklausant nuo Jūsų tachografo tipo, šią funkciją įmanoma pakeisti taip, kad prietaisas nepradėtų automatiškai skaičiuoti „Period of Availability“ laiko kaip poilsio ar vairavimo laiko. 
 

Tachografų naudojimas

Raktažodžiai: tachografų naudojimas, darbas vairuotojams, darbas tolimųjų reisų vairuotojams