Naujasis „Mercedes-Benz eActros LongHaul“ vilkikas

Naujasis „Mercedes-Benz eActros LongHaul“ vilkikas

„Mercedes-Benz“ išleido naują elektrinių vilkikų modelį – „eActors LongHaul“. Šis modelis pirmą kartą pasirodė 2022m., tačiau plataus masto gamyba ir prekyba turėtų prasidėti šių metų antroje dalyje. „Mercedes-Benz eActros Long Haul“ yra atnaujinta ir patobulinta „eActros“ modelio versija. Naujasis vilkikas ne tik visiškai neteršia aplinkos, bet taip pat iš visų „Mercedes-Benz“ sukurtų vilkikų leidžia nuvažiuoti ilgiausią kelio ruožą vienu įkrovimu.

„Mercedes-Benz eActros Long Haul“ modelis turi 3 baterijų komplektus. Pilnu įkrovimu ši transporto priemonė gali nuvažiuoti iki 500km. Itin įdomu tai, jog taip pat planuojama, jog šio vilkiko priekaba irgi turės bateriją ir bus varoma elektra. Ši elektra varoma priekaba vienu įkrovimu turėtų leisti nuvažiuoti iki 800km. Vilkike naudojamos baterijos sukurtos naudojantis aukščiausia technologija, kuri leidžia užtikrinti jų ilgaamžiškumą. Kompanijos duomenimis, šis modelis yra ilgaamžiškas ir gali būti naudojamas daugiau nei 10 metų, iš viso nuvažiuojant maždaug 1,2 mil. km. 

Mercedes Benz LongHaulNuotrauka: Insideevs.com

Neseniai šis vilkiko modelis buvo išbandytas sunkiose žiemos sąlygose. Suomijoje atlikto testo metu buvo stebima, ar šaltos ir sudėtingos oro sąlygos nekenkia baterijai bei elektrinei varos sistemai. Bandymo metu vilkiku važiuota snieguotais ir apledijusiais keliais daugiau nei -25 laipsnių temperatūroje. Itin svarbus dėmesys skirtas energijos bei šilumos sistemos. Bandymo metu pastebėta, jog esant šaltoms oro sąlygoms šis vilkikas vienu įkrovimu gali nuvažiuoti trumpesnį ruožą nei įprastai. Vis dėlto šio modelio kabina pašildoma greičiau palyginus su dyzeliu varomais vilkikais. Toks vilkiko išbandymo testas yra itin svarbus ir leidžia užtikrinti, jog net ir esant sunkioms vairavimo sąlygoms ši transporto priemonė puikiai atlieka savo darbą. 

Raktažodžiai: darbas vairuotojams, darbas tolimųjų reisų vairuotojams, elektrinis vilkikas