Naujieji Tesla ir MAN elektriniai vilkikai

Naujieji Tesla ir MAN elektriniai vilkikai

Tarptautinėms transporto priemonių gamybos kompanijoms stengiantis surasti būdų, kaip vis labiau apsaugoti aplinką, dvi rinkos lyderės – MAN bei Tesla – planuoja išleisti du naujus elektra varomų vilkikų modelius. Šie naujieji vilkikai veikia taip pat efektyviai, kaip ir kitos sunkiasvorės transporto priemonės, tačiau jų tik elektra varomi varikliai leidžia efektyviai mažinti klimato kaitos pokyčius.

MAN siekia prisidėti prie aplinkos saugojimo. Šis vilkikas ypatingas tuo, jog yra varomas tik elektra, tačiau yra toks pat efektyvus, kaip ir įprasti vilkikai. Naujajame vilkike yra įrengta galinga baterija bei pakrovimo sistema, leidžianti per dieną nuvažiuoti 600 – 800 km. Vis dėlto elektrinių transporto priemonių gamyba yra ženkliai sudėtingesnė, kai gaminami vilkikai, o ne automobiliai. Būtent dėl to šie vilkikai bus išleisti tik 2024 m.

MAN

Tesla taip pat planuoja šių metų pabaigoje arba 2023m. pagaliau išleisti savo ilgai planuotą elektra varomą Semi vilkiką. Kompanija jau leidžia klientams užsisakyti ir rezervuoti šiuos vilkikus. Šis vilkikas gali nuvažiuoti 450 – 800km, pilnu pakrovimu – 640km, o jo kroviniai gali sverti iki 36 tonų. Šis vilkikas ypatingas tuo, jog jis beveik neteršia aplinkos, o jo variklis įsibėgėja labai greitai. Tesla taip pat užtikriną Semi saugumą – vairuotojo vieta yra viduryje kabinos, tad taip užtikrinamas pilnas vaizdo matomumas. Šioje transporto priemonėje taip pat įrengta autopiloto sistema, leidžianti išvengti avarijų bei pavojingų situacijų.

tesla