Olandijos poilsio aikštelėse vairuotojų taisyklių laikymasis tikrinamas dronais

Olandijos poilsio aikštelėse vairuotojų taisyklių laikymasis tikrinamas dronais

Olandijos komercinių transporto priemonių inspekcija pranešė, jog tai, ar vairuotojai laikosi ES Mobilumo paketo taisyklių, tikrina dronais. Šie įrenginiai vilkikų poilsio aikštelėse leidžia stebėti, ar vairuotojai laikosi savaitinio poilsio taisyklių. Dronų pagalba galima matyti, ar vairuotojai miega vilkiko kabinoje, ar apsigyvena kitur kaip nurodyta taisyklėse.

ES Mobilumo paketo taisyklės nurodo, jog per savaitę 45val. poilsio vairuotojas privalo praleisti ne vilkiko kabinoje, o tinkamose miegamosiose patalpose, kurios atitinka saugumo ir švaros standartus. Nors nėra visiškai aišku, kaip transporto priemonių inspekcija naudoja dronus, galima spėti, jog šie įrenginiai leidžia stebėti, kurie vairuotojai išlipa iš vilkikų ir poilsio laiką praleidžia viešbučiuose ar panašiose patalpose. Jeigu poilsio aikštelėje užfiksuojamas aktyvus judėjimas ir dauguma vairuotojų palieka savo vilkikus ir į juos negrįžta, galima spėti, jog taisyklių yra laikomasi.

Sausio mėn. Europos Komisija išleido taisyklių patikslinimą, kuriame nurodoma, jog patikrinimo metu pareigūnai negali vairuotojų prašyti tokių dokumentų kaip viešbučio sąskaitų išrašai, kad būtų įrodyta, jog vairuotojas poilsio laiką leido ne vilkiko kabinoje. Tačiau jei patikrinimo metu įrodoma, jog vairuotojas nusižengė taisyklėms, jam gali būti išrašyta piniginė bauda.

Olandija dronai

Raktažodžiai: darbas vairuotojams, darbas tolimųjų reisų vairuotojams, ES Mobilumo paketas