​​Svarbiausi 2022 m. kelių taisyklių ir įstatymų pakeitimai Europos Sąjungoje

​​Svarbiausi 2022 m. kelių taisyklių ir įstatymų pakeitimai Europos Sąjungoje

Nuo 2022 m. Europos Sąjungos keliuose įsigalioja daug naujų pakeitimų. Dalis jų galios tik kai kuriose ES narėse, o kiti bus taikomi visoje Sąjungos teritorijos. Šiame straipsnyje Jums pateikiame pagrindinius pakeitimus, į kuriuos verta atsižvelgti visiems vairuotojams.
 
ES Mobilumo paketo (The Mobility Package) pakeitimai

 
Nuo šių metų vasario 2d. visoje Europos Sąjungos teritorijoje įsigalios Mobilumo paketo pakeitimai:
    •    Nuo šiol visiems vilkikų vairuotojams bus privaloma užregistruoti informaciją apie valstybių sienų kirtimą tachografuose.
    •    Visi vairuotojai privalės grįžti į darbdavio veiklos centrą arba savo gyvenamąją vietą bent kartą per kiekvieną trijų ar keturių savaičių iš eilės laikotarpį.  
    •    Vairuotojai, važiuojantys su porininku, neprivalės atlikti 45min. pertraukos transporto priemonėje.
 
Nuotolinis padangų slėgio matavimas

 
Naujai užregistruotuose vilkikuose ir jų priekabose nuo šiol privalės būti įrengti prietaisai, nuotoliniu būdu matuojantys padangų temperatūrą ir slėgį. Šis įstatymas įsigalios nuo liepos 6d. visoje Europos Sąjungos teritorijoje.
 
Įstatymų pakeitimai Ispanijoje
 
Nuo šių metų vilkikų vairuotojams draudžiama patiems iškrauti / pakrauti krovinius – tai turės daryti už šį darbą atsakingi asmenys. Išimtys bus taikomos tik retais atvejais ir už tai vairuotojams teks mokėti papildomą mokestį.
 
Taip pat vietiniuose skirstymo punktuose maksimalus laukimo laikas vairuotojams bus sumažintas iki vienos valandos. Jeigu vairuotojui punkte tenka laukti ilgiau, jis turi teisę į piniginę kompensaciją.
 
Leidimo įvažiuoti į mažos taršos zonas pakeitimai Olandijoje
 
Nuo šių metų pradžios įvažiuoti į keturiolikoje Olandijos miestų esančias mažos taršos zonas bus galima tik elektra varomiems arba EURO VI kategorijos vilkikams. Vis dėlto čia bus taikomos išimtys – vilkikai, neatitinkantys šių reikalavimų, galės gauti vienos dienos leidimą įvažiuoti į šią miesto zoną. Šie leidimai bus išduodami ne daugiau nei 12 kartų į metus.

Taisyklių pakeitimai Belgijoje
 
Nuo šių metų kovo mėn. Belgija keičia naudojimosi mobiliaisiais prietaisais vairuojant taisykles. Naudotis GPS ar muzikinėmis programėlėmis galima tik tuomet, jei vilkiko salone telefonas turi specialų laikiklį. Įstatymo nesilaikymas bus baudžiamas €174 bauda.
 
Taip pat Belgijoje esančiame Valonijos regione nuo šių metų pradžios kils kelių mokesčių kainos. Mokesčių tarifų dydis priklausys nuo vilkiko EURO kategorijos, svorio bei regiono dalies, kurioje kelias yra įrengtas.
 
 pakeitimai