Švedija griežtina baudas už ES Mobilumo paketo taisyklių nesilaikymą

Švedija griežtina baudas už ES Mobilumo paketo taisyklių nesilaikymą

Švedija planuoja įvesti naujas taisykles, kurios sugriežtins įstatymų, nurodytų ES Mobilumo pakete, laikymąsi. Visi vairuotojai, neturintys reikiamų dokumentų ar nesilaikantys taisyklių bus baudžiami didelėmis baudomis, o ant jų vilkikų ratų taip pat gali būti dedami užraktai. Šie pasikeitimai įsigalios nuo 2022m. rugpjūčio 1d.

Naujų taisyklių ir baudų įvedimas skirtas užtikrinti, kad vilkikų vairuotojai ir vežėjų kompanijos laikosi ES Mobilumo paketo įstatymų. Vienas svarbiausių jų yra šalies, kurioje dirbama, minimalaus atlyginimo taikymas. Užsienio šalių vežėjai privalo pateikti reikiamus dokumentus Švedijos darbo ministerijai ne vėliau nei tą dieną, kurią vairuotojas pradeda savo darbą Švedijoje. Už įstatymo nesilaikymą vairuotojai ir vežėjai bus baudžiami didžiausiomis ES leistinomis baudomis tam skirtai pažeidimo kategorijai.

Už kai kuriuos įstatymų pažeidimus ant vilkikų ratų taip pat gali būti dedami užraktai. Užraktai taip pat bus taikomi tiems, kurie laiku nesusimokėjo baudų. Tad vykdami į Švediją įsitikinkite, jog turite visus privalomus dokumentus ir laikotės ES Mobilumo paketo taisyklių.

Švedijos