Danijoje vežėjams skiriamos didesnės baudos už taisyklių pažeidimus

Danijoje vežėjams skiriamos didesnės baudos už taisyklių pažeidimus

Per pastarąsias savaites pastebėta, jog už taisyklių pažeidimus Danijoje vežėjų kompanijoms nuo šiol yra skiriamos ženkliai didesnės baudos. Šios baudos dažniausiai yra skiriamos už nusižengimus, susijusius su vairavimo ir poilsio laiko reikalavimų nesilaikymu, netinkamo naudojimosi tachografais ir įmonės veiklų vykdymo pažeidimais.

Galimi įstatymų pažeidimai nuo šiol yra skirstomi į naujas kategorijas, pagal kurias yra nusprendžiama baudų vertė:

  • Maži nusižengimai - 140€ vertės baudos; 
  • Vidutinio lygio nusižengimai – 150-499€ vertės baudos;
  • Rimti nusižengimai – 450-1,349€ vertės baudos;
  • Labai rimti nusižengimai – 1,350€ ir didesnės vertės baudos.

Taisyklių, susijusių su privalomu poilsio laiku, nesilaikymas nuo šiol yra vertinamas kaip labai rimtas pažeidimas. Netinkamas valstybės ženklo nurodymas įvažiuojant į kitą šalį dabar taip pat yra laikomas rimtu nusižengimu, nors anksčiau už tokį pažeidimą vežėjams būdavo skiriamas tik įspėjimas.

Skiriamų baudų vertė taip pat priklauso nuo to, kaip praėjo buvę patikrinimai, ar vilkiko vairuotojas buvo nusižengęs anksčiau ir pan. Už pakartotinus pažeidimus skiriamų baudų vertė gali būti net kelis kartus didesnė nei įprastai. Jei vairuotojas įstatymus pažeidžia itin stipriai, pavyzdžiui, naudojasi kito vairuotojo kortele, tokiu atveju iš karto yra skiriama maksimali bauda – 4,400€. Šiuo atveju patikrą atliekantys pareigūnai turi teisę konfiskuoti transporto priemonę bei atlikti patikrą visoje įmonėje.

Danijoje vežėjams skiriamos didesnės baudos už taisyklių pažeidimus

Raktažodžiai: darbas vairuotojams, darbas tolimųjų reisų vairuotojams, baudos, Mobilumo paketas