Slovėnijoje įvedami nauji kelių taisyklių pakeitimai

Slovėnijoje įvedami nauji kelių taisyklių pakeitimai

Nuo 2021m. lapkričio pradžios Slovėnijos greitkeliuose keičiasi kelių taisyklės. Siekdama užtikrinti vairuotojų saugumą bei mažinti kamščių susidarymą greitkeliuose, Slovėnijos vyriausybė įvedė įstatymą, pagal kurį visiems vilkikams, sveriantiems 7.5t ir daugiau, yra draudžiama lenkti kitas transporto priemones nuo 6val. ryto iki 18val. vakaro. 

Nors naujasis įstatymas taikomas visose šalies greitkeliuose, tai nėra pirmas tokio tipo kelių taisyklių pakeitimas Slovėnijoje. 2021m. sausio 15d. šalyje buvo įvestas pirmas tokio pobūdžio įstatymas, draudžiantis vilkikams lenkti kitus automobilius A1 kelyje. Slovėnijos greitkeliuose patruliuoja policijos pareigūnai. Todėl svarbu atsižvelgti į tai, jog šių įstatymų nesilaikymas yra griežtai baudžiamas 300€ bauda. 

Po naujojo lenkimo įstatymo pakeitimo taip pat keičiasi ir taisyklės, taikomos nenumatytų atvejų metu. Jei važiuojant greitkeliu turite praleiti spec. pareigų transportą (pvz.: greitosios pagalbos ar policijos automobilį), tuomet vilkiką privalote patraukti į dešinę kelio pusę taip, kad pro šalį galėtų pravažiuoti spec. pagalbos transporto priemonė.

Visoje valstybės teritorijoje taip pat labai svarbu laikytis saugaus atstumo reikalavimų. Važiuojant 100km/h greičiu saugus atstumas nuo priekyje esančios transporto priemonės yra mažiausiai 54m, o važiuojant 130km/h greičiu, atstumas privalo būti bent 72m. Saugaus atstumo nesilaikymas Slovėnijoje yra baudžiamas nuo 40€ iki 300€ vertės bauda.

eismo apribojimai