2025m. Šveicarijoje bus didinamas vilkikams taikomas kelių mokestis

2025m. Šveicarijoje bus didinamas vilkikams taikomas kelių mokestis

Šveicarijos Federalinė Taryba nusprendė, jog nuo 2025m. šalyje bus didinamas vilkikams taikomas kelių mokestis (FTTCP). Tokiu būdu siekiama paskatinti kompanijas gabenti prekes geležinkeliais, o ne naudojantis vilkikais bei kitomis kelių transporto priemonėmis.

„FTTCP“ – tai federalinis mokestis taikomas sunkiasvorėms transporto priemonėms, kurio vertė priklauso nuo vilkiko ar autobuso svorio, EURO kategorijos bei nuvažiuojamo atstumo. Šis mokestis yra taikomas Šveicarijos ir Lichtenšteino teritorijose. Mokestį privalo mokėti vairuotojai, kurių transporto priemonės:

  • Yra pritaikytos prekių gabenimui.
  • Sveria daugiau nei 3,5t.
  • Yra registruotos Šveicarijoje arba kitose šalyse ir yra naudojamos Šveicarijos keliuose.

Planuojama, jog šis kelių mokestis bus didinamas 5%. Šiuo metu EURO 0-5 kategorijų vilkikams taikomas tarifas yra 3,10ct/tkm, o EURO 6 kategorijos transport priemonėms – 2,28ct/tkm. Didesni mokesčiai taip pat bus taikomi ir elektriniams vilkikams. 

Svarbu nepamiršti ir tai, jog iki 2024m. pabaigos Šveicarijoje bus keičiama mokesčių rinkliavos sistema. Norint sumokėti kelių mokesčius Šveicarijoje, užsienyje registruotų transporto priemonių vairuotojai tai gali padaryti keliais būdais – naudodamiesi EETS sistema, savo ID kortele ir PRHVC terminalais arba „Emotach“ sistema. Daugiau informacijos apie Šveicarijos kelių mokesčių rinkimo sistemos pakeitimus galite rasti čia.

2025m. Šveicarijoje bus didinamas vilkikams taikomas kelių mokestis

Raktažodžiai: darbas vairuotojams, darbas tolimųjų reisų vairuotojams, kelių mokesčiai