ES valstybės pratęsia sugriežtintas pasienio patikras

ES valstybės pratęsia sugriežtintas pasienio patikras

Spalio mėn. pasklido žinia, jog kai kurios Europos šalys nusprendė sustiprinti savo pasienio kontrolę. Daugumoje valstybių šie papildomi ribojimai įvesti dėl išaugusios terorizmo išpuolių rizikos, padidėjusio nelegalių migrantų skaičiaus,  bei dėl dar vis besitęsiančio karo Ukrainoje. Vis dėlto saugumo grėsmei nepasikeitus, dauguma šalių nusprendė sustiprintos pasienio kontrolės periodą pratęsti, o kai kurios valstybės kaip Italija nusprendė taip pat pradėti vykdyti griežtesnes patikras.

Slovakijoje sugriežtintos patikros pratęstos iki lapkričio 3d. Vokietija sugriežtintą kontrolę pasieniuose su Lenkija, Čekija bei Šveicarija tęs iki lapkričio mėn. 14d. Nuo lapkričio 12d. pasienyje su Austrija griežtesnė kontrolė bus prailginta dar šešių mėnesių periodui. Austrija sustiprintas patikras pasienyje su Čekija planuoja pratęsti iki lapkričio 16d. Šiuo metu pasienio kontrolė taip pat yra sustiprinta Danijoje ir Norvegijoje, o Švedijoje griežtesnės patikros prasidės nuo lapkričio 11d. Visose trijose valstybėse šios sustiprintos pasienio patikros turėtų tęstis iki 2024m. gegužės 11d. Sustiprintos kontrolės taip pat galima tikėtis ir Prancūzijoje – ji turėtų tęstis iki 2024m. balandžio 30d.

Spalio mėn. pabaigoje sugriežtinti pasienio kontrolę taip pat nusprendė ir Italijos bei Slovėnijos Vyriausybės. Toks sprendimas priimtas siekiant užtikrinti valstybių saugumą nuo padidėjusios teroristinių atakų grėsmės. Slovėnija griežtesnę kontrolę įvedė pasienio punktuose su Vengrija bei Kroatija. Šie ribojimai turėjo tęstis iki spalio mėn. 30d., tačiau dabar yra pratęsti iki lapkričio 19d. Italija kontrolę sustiprino pasienyje su Slovėnija. Griežtesnė pasienio kontrolė turėjo trukti iki spalio 21d., tačiau dabar ji yra pratęsta iki lapkričio 19d.

ES valstybės pratęsia sugriežtintas pasienio patikras

Raktažodžiai: darbas vairuotojams, darbas tolimųjų reisų vairuotojams, kelių draudimai, eismo apribojimai, pasienio kontrolė