Svarbu: ES teritorijoje įsigalioja Mobilumo paketo pakeitimai 

Svarbu: ES teritorijoje įsigalioja Mobilumo paketo pakeitimai 

Naujiems metams įsibėgėjus, pamažu įsigalioja ir ES Mobilumo paketo pakeitimai. Viena iš svarbiausių naujųjų taisyklių - tai privalomas sienų kirtimo registravimas tachografuose. Šis pakeitimas įsigalioja nuo vasario mėn. pradžios, tad visi vairuotojai į savo tachografus privalo įrašyti informaciją apie įvažiavimą į ar išvažiavimą iš ES valstybių. 

Naujieji ir modernieji tachografai, kurie taps privalomi visoms naujai įregistruotoms transporto priemonėms nuo rugpjūčio 21d., šią informaciją registruoja patys GPS prietaisų pagalba. Vis dėlto senesnio modelio tachografai patys informacijos neregistruoja, tad valstybių sienų kirtimo duomenis vairuotojams teks padaryti patiems, rankiniu būdu. Tai padaryti galite atidarę tachografo meniu, įvedę “Driver 1” ir pasirinkę parinktį “Start Country”. Tai padarę, įveskite šalies, į kurios teritoriją įvažiavote, kodą. Šalių kodų sąrašą galite rasti oficialiame ES puslapyje: https://dtc.jrc.ec.europa.eu/dtc_nation_codes.php.html.

Nors šis įstatymas įsigalioja visoje Europos Sąjungos teritorijoje, kai kurios šalys į jo pažeidimus atsižvelgs lengviau. Danijos transporto ministerija paskelbė, jog šio įstatymo bei kitų ES Mobilumo paketo pakeitimų pažeidimai nebus baudžiami dar tris mėnesius, t.y. iki gegužės 1d. Olandijos vyriausybė taip pat paskelbė, jog į pažeidimus atsižvelgs pragmatiškai. Jų nuomone prioritetas yra mažinti spūsčių skaičių bei užtikrinti, jog eismas yra sklandus. Nors tai nereiškia, kad pažeidimai nebus baudžiami, tikėtina, jog Olandijos policija į juos atsižvelgs kiek lengviau. 

Įsigaliojant ES Mobilumo paketo pakeitimams svarbu nepamiršti, kad šįmet taip pat keičiasi ir kitos taisyklės. Straipsnį apie pagrindinius pakeitimus galite rasti čia: https://cebaze.lt/naudinga-informacija/svarbiausi-2022-m-keliu-taisykliu-ir-istatymu-pakeitimai-europos-sajungoje

pakeitimai