Vokietijoje greitai bus įvestos naujos baudos už ES Mobilumo paketo įstatymų pažeidimus

Vokietijoje greitai bus įvestos naujos baudos už ES Mobilumo paketo įstatymų pažeidimus

Visoje Europoje įsigaliojant naujiesiems ES Mobilumo paketo pakeitimams, sąjungos šalys reaguoja itin skirtingai. Danija ruošiasi atsisakyti įstatymo pažeidimų baudimo dar kelių mėnesių periodui, o Olandija į pažeidimus nusiteikusi žiūrėti „pragmatiškai“ (straipsnį apie tai galite rasti čia: https://cebaze.lt/naudinga-informacija/svarbu-es-teritorijoje-isigalioja-mobilumo-paketo-pakeitimai). Visgi nuo šiol į naujuosius pakeitimus abejingai žiūrinčių šalių sąrašą dabar papildo ir Vokietija.

Vokietijos atstovybė neseniai paskelbė, kad šalis kurį laiką ruošiasi sekti Danijos pavyzdžiu. ES Mobilumo paketo įstatymų tokių kaip informacijos apie atvykimą į naują šalį registravimas tachografuose pažeidimai kurį laiką nebus baudžiami. Jeigu vairuotojai nesilaikys naujųjų įstatymų, jie gaus žodinį įspėjimą arba priminimą apie įstatymą. Vis dėlto šiam periodui pasibaigus Vokietijos policija ruošiasi įvesti dideles baudas tiek vairuotojams, tiek už juos atsakingoms kompanijoms. 

Informacijos apie įvažiavimą / išvažiavimą iš valstybės teritorijos neregistravimas tachografuose bus baudžiamas 250€ bauda, jeigu pažeidimas buvo tyčinis. Jeigu pažeidimas netyčinis, tuomet vairuotojui bus taikoma perpus mažesnė bauda - 125€. Už įstatymo nesilaikymą taip pat bus baudžiamos kompanijos. Jei pažeidimas tyčinis, už vairuotoją atsakinga kompanija mokės 750€, o jei pažeidimas netyčinis, tuomet teks sumokėti 375€.

baudos