Patarimai statant vilkiką

Gebėti tvarkingai pastatyti vilkiką reikia daug įgūdžių ir praktikos. Įvažiuoti į itin siauras stovėjimo vietas ir išvengti incidentų nėra paprasta. Todėl šiame straipsnyje pateikiame kelis patarimus, kaip lengviau pastatyti savo vilkiką stovėjimo aikštelėse.

Susipažinkite su vilkiko matmenimis bei neapžvelgiamomis zonomis

Statant vilkiką svarbu žinoti vilkiko ilgį bei plotį – dažnai rekomenduojama įsivaizduoti, kad ši transporto priemonė yra didesnė nei iš tiesų. Svarbu atsižvelgti ir į neapžvelgiamas zonas, kadangi vilkiko veidrodėliai ne visada leidžia matyti visus kampus statant vilkiką, tad išsiaiškinus, kur šios zonos yra, jūs galėsite sudėtingus manevrus atlikti saugiau.

Trijų taškų apsisukimas

Statant vilkiką į siaurą stovėjimo vietą verta pasinaudoti trijų taškų apsisukimo taisykle (angliškai žinoma kaip „three point turn“). Įprastai šis būdas naudojamas apsisukant kelyje – kai vairuojant iš pradžių pasukama arčiau dešiniojo kelkraščio, tuomet iki galo sukant vairą į kairę važiuojama į priekį, tuomet sukant į dešinę važiuojama atgal ir dar kartą išvažiuojama į priekį šįkart sukant į kairę ir po to ištiesinant vairą. Šį apsisukimo būdą galimą pritaikyti ir statant vilkiką į itin siauras stovėjimo vietas.

Patikrinkite kabiną

Prieš statant vilkiką svarbu patikrinti jo kabiną ir įsitikinti, jog krovinys yra tinkamai pritvirtintas. Vežant didelius krovinius atsiranda rizika, jog dėl netolygaus svorio masės pasiskirstymo vilkiko kabina pakryps į vieną pusę. Todėl svarbu įsitikinti, jog krovinys yra saugiai pritvirtintas bei paskirstytas tolygiai.

Rinkitės paskutines stovėjimo vietas aikštelėje

Į stovėjimo aikštelę atvažiavę vairuotojai dažniausiai renkasi arčiausiai įvažiavimo esančias stovėjimo vietas. Šiose vietose pravažiuoja daugiausiai transporto priemonių, tad incidentų rizika taip pat yra didesnė. Jei tai įmanoma, geriau rinktis aikštelės gale esančias vietas, kadangi incidentų rizika yra mažesnė, o taip pat tikėtina, jog ten bus daugiau vietos, tad atlikti sudėtingus manevrus bus lengviau.

Patarimai statant vilkiką

Raktažodžiai: darbas vairuotojams, darbas tolimųjų reisų vairuotojams, vilkikų statymas