Šveicarijoje keisis kelių mokesčių rinkimo sistema

Šveicarijoje keisis kelių mokesčių rinkimo sistema

Šveicarija planuoja iki 2024m. pabaigos pakeisti savo rankinę rinkliavų surinkimo sistemą elektronine sistema. Naujoji sistema – tai daugelyje Europos Sąjungos valstybių naudojama Europos elektrinė rinkliavos paslauga (EETS). Tokiu būdu šalyje tikimasi išvengti nereikalingų spūsčių svarbiuose keliuose bei paversti rinkliavų sistemą efektyvesne.

EETS sistema Šveicarijoje naudojama nuo 2021m., tačiau šalyje dar vis veikia terminalai, kuriuose už kelių mokesčius galima susimokėti rankiniu būdu. Nauja elektroninė sistema leidžia sumažinti spūstis ir laukimo laiką. Naudojantis ja taip pat yra paprasčiau atlikti mokėjimus ir išvengti potencialių problemų bei dažnai atsirandančių klaidų. 

Naudojantis EETS sistema kiekvienoje transporto priemonėje turi būti įtaisytas tam skirtas prietaisas. Kiekvienas vilkiko ar automobilio valdytojas privalo susisiekti su vienu iš EETS tiekėjų tam, kad galėtų susimokėti už kelių mokesčius ir gauti reikalingą prietaisą. Šveicarijos muitinės ir sienos apsaugos tarnyba (BAZG) oficialiai yra patvirtinusi šiuos EETS tiekėjus: „Telepass“, „Toll4Europe“ ir „Axxès“, o kiti potencialūs tiekėjai dar laukia tarnybos patvirtinimo. Vairuotojams ir vežėjams siūloma susisiekti su savo degalų kortelių tiekėjais, kad šie galėtų juos aprūpinti EETS sistemai reikiamu planu. Nesinaudojant EETS sistema, rinkliavos yra surenkamos naudojantis ID kortelėmis ir LSVA (Šveicarijoje taikomų kelių mokesčių) terminalais. LSVA terminalai yra beveik visuose Šveicarijos pasienio punktuose.

Šveicarijoje keisis kelių mokesčių rinkimo sistema

Raktažodžiai: darbas vairuotojams, darbas tolimųjų reisų vairuotojams, kelių rinkliavos, kelių mokesčiai, EETS